Майже 18 годин без їжі та води на добу протягом місяця - саме стільки постують мусульмани України під час цьогорічного Рамазану. Піст для прибічників ісламу - це не лише утримання від їжі, а й час духовного очищення та наближення до Бога. Заради цього віряни чи не щовечора відвідуватимуть мечеть, щоби разом помолитися та відкрити піст за спільною трапезою. Розстилають скатертину, розставляють посуд, розливають воду в чашки – у мечеті готуються до іфтару, припинення денного посту. За п'ятнадцять хвилин до цього усім роздають фініки та воду.
Мохаммад: "Сначала пьют воду, чтоб организм подготовился для Ифтара".
Алі: "Три штуки фиников и стакан воды - это то, что сначала можно скушать".
Ані на фініки, ані на воду школяр Фаізуллах не задивляється, хоча цілий день нічого не їв. У свої одинадцять він уже не перший рік поститься. Устиг навіть вигадати власний метод боротьби з голодом.
Фаізуллах: "В обед спал так три часа, и я вообще забыл что я пощусь, и я гулял нормально, и только вспомнил часа два назад. Тяжело вообще сдержаться. Когда видишь человека, если он ест, то хочется еще больше есть".
Щойно лунає азан – заклик до вечірньої молитви – парафіяни відкривають піст. Але відразу за ложки не беруться - спершу намаз.
Суп, плов, баранина, сік та фрукти. Усе готується та безкоштовно роздається від мечеті. Щоби нагодувати до півтисячі вірян, кухарі за плитою від самого ранку.
Мохаммад, шеф-кухар: "До захода солнца должно быть все готово, чтоб народ начинал кушать. Ну, мы хотим делать им шашлык, но шашлык, к сожалению, мы не успеваем на 600 человек".
Не їсти протягом Рамазану важливо, утім це не головне. Слід іще утримуватися від лайки, поганих думок і вчинків - накше піст не буде прийнятий.
Саід Ісмагілов, муфтій: "Каждый верующий должен максимально работать над собой духовно в этот священный месяц, должен исправить свои, может, какие-то недостатки, может быть исправить свои ошибки, совешенные в течение года".
Не поститися під час Рамазану іслам дозволяє хворим, вагітним і тим, хто перебуває у дорозі. Вони можуть поститися в інші дні, або ж нагодувати нужденних і роздати милостиню.
Азад Сафаров, Віктор Сніжко, 5 канал.
Новые комментарии