Попри те, що в інтернет-епоху ми маємо можливість практично необмеженого доступу до будь-якої інформації, будь-якій людині властиве бажання докопатися до першоджерела, уточнювати відомості. Ін'єкції негативу, що з метою загострення міжетнічної та міжрелігійної ситуації впорскується в інформпростір, уже не сприймаються громадським організмом, проте окремі його клітини, люди, відчувають потребу розібратися, відокремити зерна від полови, розвіяти сумніви. Ксенофоби нерідко обирають своєю мішенню мусульман, тож інтерес до Ісламу не згасає. Про це свідчать і екскурсії немусульман до ісламських культурних центрів, і зустрічі студентської молоді, викладачів світських і духовних вишів з муфтієм та іншими представниками ДУМУ «Умма», і дедалі більше присутніх на лекціях, круглих столах та інших заходах, організованих активістами мусульманських громадських організацій.
Багато українців хочуть дізнатися про Іслам і мусульман із перших вуст. З метою розвінчання ще не пережитих стереотипів про послідовників Ісламу цього року проводилися акції «Спитай мусульманина!». Старт цій просвітницькій програмі дали навесні в Дніпрі, потім з ісламською історією та культурою, з самими мусульманами знайомилися львів'яни, кияни та жителі інших міст.
17 і 20 жовтня така можливість була і в жителів Запоріжжя: представники Ісламського культурного центру «Віра» поставили на кількох локаціях інформаційні намети, де відповідали охочим на питання про Іслам і мусульман. Участь в акції взяв особисто імам запорізької мечеті, що мав найбільше навантаження: мусив відповідати на основну масу питань, часом досить неприємних, зберігавши при цьому спокій і доброзичливе ставлення.
«У Запоріжжі стартувала акція «Спитай мусульманина». Акція проходитиме кілька днів у різних локаціях. Якщо ви маєте питання, допитливі, чекаємо вас і з задоволенням поговоримо. Ми відкриті до діалогу та дружби!» — повідомляють активісти в Facebook.
Окрім безпосереднього спілкування, жителі Запоріжжя зможуть більше дізнатися про Іслам із книг і брошур, подарованим зацікавленим мусульманами.
Новые комментарии