День хіджабу, хоч і з’явився не так давно, має цікаву історію, зокрема в Україні. Це наочно побачили гості тематичного заходу, що відбувся 11 лютого в Ісламському культурному центрі Дніпра: на початку зібрання їм коротко розповіли про історію виникнення цієї дати, а далі — про заходи останніх років в українських містах, показали світлини та відео.
Організатори ще раз наголосили: попри тенденцію називати «хіджабом» саму хустку на голові мусульманки — багато хто вважає, що ця хустка має бути й вив’язана строго в певний спосіб, ніби це однострій, — насправді хіджаб — це лише прості вимоги до всього вбрання мусульманки для виходу «в люди». Такий одяг повинен бути непрозорий, не щільно обтислий, має закривати все, крім обличчя та п’ястей, та не скидатися на специфічний одяг послідовників інших релігій, а загальний вигляд строю залежить від традицій, особливостей культури, клімату, певної країни та особистого смаку кожної жінки.
Усупереч попередній практиці, коли основний час присвячували ілюстрованим розповідям про традиційне вбрання мусульманок у різних регіонах ісламського світу, цього разу акцент зробили саме на сучасному одязі, на його спільних та відмінних рисах. Охопили повсякденний, діловий, спортивний та святковий одяг, навіть показали роботи дизайнерів, що працюють у стилі modest fashion, скромної моди, — потужний тренд, що, за прогнозами модних критиків, лиш розвиватиметься. Не забули й про український бренд мусульманського одягу Katrin Kym.
Звичайно, не обійшлося без солодкого столу та приємних сувенірів: усім гостям подарували тематичні листівки, а троє найуспішніших учасниць вікторин мають на згадку про цей день чайні чашки з тематичним зображенням.
Новые комментарии