Освіта, просвітництво та наука надзвичайно важливі для мусульман. В ісламському світі завжди цінували освічених людей і науковців. У Корані сказано: «Аллах вивищує на ступені тих з вас, хто увірував, і тих, кому даровано знання» (Коран, 58:11). Задовольнити цю потребу, потяг до осягнення мудрості Корану й намагається Всеукраїнська асоціація «Альраід». На базі ісламських культурних центрів, створених організаціями, що входять до її складу. регулярно провадять просвітницькі та освітні заходи: тренінги, семінари, круглі столи та цикли лекцій.
Не відстає й Ісламський культурний центр Сум: у неділю, 8 жовтня, тут відбувся семінар для жінок як етап просвітницького каравану відділу Асоціації у справах сім'ї, жінок і дітей. Теми каравану: «Коран у моєму житті» та «Змагайтеся одне з другим у добрих ділах».
Виступали, відповідали на опитування та спілкували неформально з учасницями семінару перша хафіза-українка Віра Фриндак та активістка Жіночої організації «Мар'ям» Сабрін Груданова.
«Скажи: „Чи рівні ті, хто знає, і ті, хто не знає? "Справді, згадують тільки обдаровані розумом» (Коран, 39:9)
Зазначимо, що на запрошення ІКЦ Сум відгукнулися не тільки послідовниці Ісламу: серед учасниць були й немусульманки. За словами цих дівчат, вони прийшли не з цікавості, а зі щирим бажанням зрозуміти причини такого шанування мусульманами Священного Корану, збагнути морально-етичну складову їхнього способу життя, дізнатися про права та ролі жінки в Ісламі.
Одна з учасниць-мусульманок зізналася, що такі заходи потрібні й корисні не тільки новонаверненим сестрам, а й тим, хто народився й виріс у мусульманській сім'ї, «хто вбирав віру з молоком матері»:
— хоч скільки вивчай Коран — не стане життя, щоб цілком усвідомити всю його глибину і мудрість. Навіть як для когось сури та аяти знайомі змалку, як хтось чув їх у дитинстві, а слова молитов у пам'яті закарбувалися більше за мамині колискові, — це ще не означає, що така людина не має потреби вдосконалити свої знання. Тож такі семінари дуже потрібні.
Інша учасниця зізналася, що ніяк не наважується почати реалізацію своєї мрії — вивчити Коран, а такі зустрічі, надто з першої хафізом-українкою, допомагають позбутися невпевненості і зміцнюють намір.
Крім «офіційної» частини семінару — лекцій, діалогу ведучих з аудиторією — була й неформальна, але не менш змістовна: обговорення почутого, обмін думками тривав за традиційним чаюванням.
Новые комментарии