Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

Добавить комментарий

20.05.2015 / 899

Більше 300 сімей отримали продуктові набори в Донецьку, Торезі, Сніжному, Красному Лучі, Антрациті, Ровеньках, Свердловську, Алчевську, Стаханові, Константинывцы.

У пакетах — найнеобхідніше: м'ясо і курятина халяль, їжа, що стала делікатесом для місцевих жителів, а також крупи, макарони, чай, масло і борошно. Люди, як правило, отримують допомогу в мечетях, але немічним її привозять додому активісти асоціації «Альраід».

Спочатку мусульмани не планували проведення масштабної акції, побоюючись, що не впораються з завданням. Але потім народний поголос поширив новину про цю ініціативу, і їм почала надходити допомога звідусіль. Можливості перерахувати кошти немає, тому пожертвування приносять до ІКЦ Запоріжжя. Наступну акцію з роздачі продуктів планують провести в місяць Рамадан.

Якби у місцевої громади була перепустка, що дозволяє безперешкодно виїжджати і купувати продукти «на українському боці», можна було б нагодувати набагато більше людей, адже «по той бік блок-постів» вартість товарів у три-чотири рази більша. Але, на жаль, на цьому етапі це неможливо через перепони бюрократичного характеру.

А що робити молодим?

Як і інші жителі регіону, мусульмани Донбасу здебільшого намагаються виїхати. За словами голови Донбаського регіонального представництва ВАГО «Альраід» Хамзи Іса, близько 70% мусульман були змушені залишити свої оселі. Хтось поїхав до родичів або знайомих до інших міст України, інші — до родичів у РФ (казанських татар).

«Залишаються лише ті, кому складно покинути свої помешкання з якоїсь причини: старість, слабке здоров'я, наявність родича, який потребує догляду; складне матеріальне становище», — розповідає пан Хамза.

При цьому найважче саме молодим і здоровим людям. Якщо пенсіонери й особи з обмеженими можливостями отримують хоч якусь допомогу — з того ж фонду Ріната Ахметова, — то молоді сім'ї через безробіття змушені виживати за рахунок старих запасыв. Але й пенсіонери-мусульмани поставлені перед вибором: чи відмовлятися від своїх переконань за їжу? Справа в тому, що вся м'ясна продукція, що доставляється в рамках гуманітарної допомоги, чомусь виключно зі свинини.

Люди поспішають ділитися усім, що мають

«Скажу про парафіян наших мечетей, адже мені невідомі дані загальної статистики. Парафіяни в Донецькій області отримують продукти від Фонду Ріната Ахметова, але лише те, що не містить м'яса і тваринних жирів. У Луганській же області люди позбавлені навіть цього. Так, кажуть, що прибувають гуманітарні конвої з Росії, але ніхто їх не бачив. Можливо, вони розподіляються між сім'ями військових... Допомоги від мусульманських організацій РФ теж не надходило», — зазначає пан Іса Хамза.

«Нам дуже стають у нагоды пожертвування з інших українських регіонів, а також з інших країн. Допомагають студенти, які раніше навчалися в Україні, а тепер або перевелися в інші ВНЗ України, або поїхали після завершення навчання. Допомагають просто небайдужі люди. Особливо зворушив випадок, коли допомогу вирішила надати сім'я з Гази, яка, потрепаючи від біди, не залишилася осторонь у цій ситуації й вирішила поділитися всім, чим може», — згадує пан Хамза.

CAPTCHA
Этот вопрос задается для того, чтобы выяснить, являетесь ли Вы человеком или представляете из себя автоматическую спам-рассылку.

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы