У понеділоккк ліцеїсти Комсомольська вже традиційно зустрілися з носіями ісламської культури в рамках ось уже п’ятої «Живої бібліотеки». Цей інтерактивний захід сприяє забезпеченню соціального діалогу й підвищенню взаєморозуміння шляхом ознайомлення молоді з представниками різних етнокультурних громад. Його організували в рамках міжнародної акції «Стоп расизм!» громадська організація «Центр РОДІС», Комсомольський професійний гірничопромисловий ліцей, а також відділ з питань сім’ї і молоді Комсомольської міської ради.
Як зазвичай, розповісти про іслам, історію його розвитку в Україні і культуру мусульманських країн запросили волонтерів громадської організації «Аль-Манар».
Кожна «книга» — людина, яка погодилася представляти свою етнічну, соціальну, релігійну групу і максимально доступно для розуміння, ввічливо і докладно відповісти на запитання «читача». «Бібліотекарі», як і в будь-якій бібліотеці, вимагають дбайливого поводження з «виданнями». Заборонено ображати їх, спілкуватися зверхньо, пихато; затримувати повернення «книги», щоб наступний «читач» знайшов її вчасно і в доброму настрої.
Волонтери відповідали на запитання «читачів», а також показували заздалегідь підготовлені міні-презентації з фотоілюстраціями — для наочності. Найбільше запитань було про культуру спілкування між статями, традиційні весілля у різних мусульманських народів, способи заробітку в ісламських державах, і, звичайно ж, про зовнішній вигляд жінок, які «і в ХХІ столітті!» носять закрите вбрання і покривають волосся хусткою.
Експретами з питань громадського й особистого життя мусульман ліцеїстам стати не вдалося, але вони позбулися сприйняття співвічизників-мусульман як далекої і незрозумілої соціальної групи. Крім того, юнаки і дівчата тепер охоче встановлюватимуть контакт з мусульманами як в Україні, так і за кордоном, адже базові знання норм етикету суттєво зменшують побоювання «сказати щось не те» і «не знайти порозуміння».
Новые комментарии