Вы здесь
Добавить комментарий
Наступного вівторка, 16 вересня, небайдужі мусульмани Києва збираються в Ісламському культурному центрі столиці (вул Дегтярівська, 25а), щоб о 10:00 разом вирушити до Київського міського центру крові (вул М.Берлінського, 12) з метою безоплатної здачі крові для українських солдатів, поранених під час АТО. Волонтери запрошують усіх небайдужих приєднатися до акції, або ж здати кров у будь-якому зручному для них місці. Повний перелік рекомендацій і протипоказань можна знайти в брошурі-методичці, розробленій спільно з ДУМУ «Умма».
Повідомляємо також, що щорічна акція безоплатної здачі крові в приміщенні київського ІКЦ відбудеться цього разу взимку, 26грудня. Волонтери громадської організації «Ан-Нур» і виїзна бригада медиків Київського міського центру крові запрошують усіх взяти участь в акції, яка продовжить життя багатьом людям!
Який пакет документів потрібно мати при собі людині, що бажає стати донором?
Для цього потрібно мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу, а також код платника податків. Донорам, які здають кров на безкоштовній основі, місцева реєстрація необов'язкова. На розсуд головлікаря/начальника бригади можуть здати кров не громадяни України, які на законних підставах перебувають на території нашої держави. Для цього потрібно мати при собі національний паспорт, ідентифікаційний код, закордонний паспорт з відміткою про дату останнього в'їзду на територію України і країни, які потенційний донор відвідував протягом останніх трьох років, а також документ, що підтверджує законність його перебування на території України (посвідка на проживання, віза тощо).
Деякі вимоги до режиму харчування
Пам'ятайте, що реципієнти — люди з серйозними захворюваннями, які часто вдаються до жорсткої дієти. Їх печінка виснажена від постійних прийомів лікарських засобів, і тому може не впоратися з отриманими з донорською кров'ю поживними речовинами, що містяться у деяких продуктах харчування. Тому за 48 годин до передбачуваної здачі крові необхідно утриматися від продуктів, що містять жири (м'ясо, сало, масло вершкове, яйця, молоко, сметана, морозиво), смаженого, гострого, дуже солоного, молочних продуктів, алкоголю. Якщо ви вживали лікарські препарати — ознайомтеся, будь ласка, зі списком протипоказань. Кров краще здавати якомога раніше зранку — тоді організм легше переносить донорство. Оптимальний час для здачі крові — з 8.00 до 12.00. Оптимальний час прийняття їжі — не більше ніж за 3-4 години до здачі крові.
Чим харчуватися протягом двох діб до здачі крові?
Можнана вживати каші, приготовані на воді, відварені або приготовані на пару овочі, відварне або приготоване на пару нежирне м'ясо (куряча грудинка, телятина), відварену або приготовлену на пару нежирну рибу, фрукти; пити соки, кисіль, компот. Вранці перед здачею крові краще випити склянку чаю з солодким (варення, печиво). Потрібно пити багато рідини -— як вранці перед здачею крові, так і після процедури протягом декількох днів. Безпосередньо перед здаванням донору дають чай з печивом, адже це допомагає легше перенести процедуру. Якщо ви палите — утримайтеся від паління протягом 2 годин до здачі крові.
Яким повинен бути одяг людини, яка прийшла здавати кров?
Подбайте про те, щоб рукави і штанини були достатньо широкими для зручного закатування: штанини при медогляді (на наявність варикозу), рукава при безпосередній здачі крові. Одяг повинен бути зручним для швидкого надання лікарю доступу для огляду і прослуховування грудної клітки і спини. Взуття потрібно обрати зручне і стійке; кращий варіант — спортивне взуття. Небажано приходити на підборах, танкетці, у тапочках і сандалях.
Новые комментарии