Життєвий досвід і соціальний статус не завжди є запорукою щастя і душевного спокою. Чому? З’ясувати це намагалися учасниці семінару, що відбувся в Соборній Мечеті Луганська 6 квітня.
Імам цієї мечеті Мухаммад Алустаз, а також два психологи (Рифат Сабітов і Танзиля Іса) окреслили основні умови досягнення душевного спокою.
Інколи людина буває занадто самовпевненою. Вона очікує, що найменші її зусилля обов’язково допоможуть отримати бажаний результат. Скількох очікує болюче розчарування спричинене відсутністю цього результату в найближчій перспективі! Водночас, ми повинні усвідомлювати: той, хто чинить добро і закликає до нього, повинен зробити все, від нього залежне, і після цього покластися на волю Бога, від якої і залежить результат кожної справи; пам'ятати, що благі справи і наміри винагороджуються незалежно від від того, чи досягла людина успіху на цьому терені.
Дуже часто причиною конфліктів стає наша підвищена вимогливість до оточуючого світу і невміння бути вдячними Всевишньому за все, цінувати те, що маємо. Така позиція призводить до іншої крайності: людина нічого не робить, обманюючи себе, немовби це від побожності і готовності покластися на Волю Всевишнього. Формула успіху проста: «Мрія — дуа — дія». І тільки після цього потрібно покладатися на те, що Бог дасть можливість здійснитися задуманому і принести плоди — дії.
Крім того, необхідно постійно збагачуватися інтелектуально, звільняти свій розум від створених у суспільстві стереотипів, удосконалюватися шляхом самоосвіти. Це значно розширює горизонти людини, і сумувати їй стає ніколи: вона бачить нові можливості, нові шляхи їх реалізації, і відчуває радість від підкорення нових вершин.
Новые комментарии