Релігійна громада мусульман міста Свердловськ звернулася в Ісламський культурний центр Луганська з проханням організувати семінар для жінок, що наближаються до піввікового рубежу свого життя. Захід відбувся минулого тижня в суботу, зібравши в стінах свердловської мечеті близько трьох десятків слухачок.
Як відомо, у стародавньому Римі матронами називали вільнонароджених жінок, які перебували у законному шлюбі; матерів, які виховали дітей до віку, у якому вступають у шлюбні стосунки. Їх роль у суспільстві була висока: вважалося, що народивши і виховавши гідних синів і дочок, внесок жінки для розвитку Риму був значно вагомішим, ніж будь-якого громадського діяча. Досвід матері-хранительки сімейного вогнища робив матрону важливим учасником суспільного життя, здатним приймати мудрі й виважені рішення.
Татарські матрони зі Свердловська також не вважають, що рівень їх соціальної значимості надто низький, у зв’язку з втратою необхідності безмірно опікати дітей, які вже виросли. Навпаки — самостійність чад дає їм навіть більше часу і можливостей для реалізації себе поза сім'єю. Психолог Рифат Сабітов допоміг учасницям зрозуміти, як обрати сферу для самореалізації, самовираження й удосконалити суспільне життя.
У свою чергу, імам Луганської Соборної мечеті Мухаммед Алустаз нагадав, якими якостями повинна володіти жінка-мусульманка. Як приклади для наслідування — дружини, матері і дочки пророків Всевишнього, згадки про яких є в Корані і достовірній Сунні. Імам підкреслив, що недоліки чоловіка не виправдовують неправедність дружини: Асія, дружина Фараона, увірувала і стала побожною жінкою — і це при чоловікові, який уявив себе божеством і потонув у жорстокості і несправедливості.
Крім того, на семінарі розглянули і сумний обов'язок представників цього покоління — проводити в останню путь своїх старших родичів і передати ці знання вже своїм нащадкам. Феріде Урузова роз'яснила, як здійснювати обмивання покійних жінок і загортання їх у саван, чим відрізняється жіночий саван від чоловічого, і як читається заупокійна молитва джаназа.
Новые комментарии