Вы здесь
Добавить комментарий
8 березня 2013 року учасниці жіночого клубу харківського Ісламського культурного центру «Аль-манар» відбулося обговорення питань щодо користі, яку несуть у собі Заборони, накладені Всевишнім.
Адже в ісламі немає заборон, покликаних штучно обмежити людину, її фізичний і духовний розвиток; відсутність концепції «первородного гріха» виключає самопокарання за його скоєння. Заборони в ісламі спрямовані на благо самої людини, захист її моральності, духовності, честі, здоров'я, мирського і вічного благополуччя.
Для обговорення організатори вибрали ті чотири обмеження, які є найбільш очевидними в поведінці мусульман в очах іновірців: обмеження демонстрації своєї краси жінками; обмеження вільного спілкування між статями і заборона позашлюбного співжиття; заборона на свинину і одурманюючі речовини (алкоголь, наркотики), а також заборонені види торгівлі.
Хіджаб — не лише хустка на голові
Останнім часом слово «хіджаб» не сходить з новинних смуг і асоціюється у багатьох людей з хусткою на голові мусульманки, яку раз у раз забороняють носити то тут, то там. Мало хто знає, що хіджаб — не лише хустка, та й скромний стиль одягу в цілому, але і вимоги до морального обличчя жінки: бути скромною, цнотливою, не спокушати своїм зовнішнім виглядом і поведінкою нікого, окрім чоловіка під час усамітнення з ним.
В очах непокритих жінок «замотана» з голови до ніг мусульманка — символ пригноблення і чоловічого домінування; тоді як саме одягнена таким чином жінка захищена від чужих поглядів, що оцінюють її тіло, звільнена від «гонитви за модним нині ідеалом фігури», який не має нічого спільного з природністю.
Саме носіння хіджаба є можливістю виглядати благородною і жіночною; цей припис для блага жінок, безпеки і захисту сімейного вогнища.
Взаємовідносини між статями
Розвитком теми стало обговорення поширених сьогодні т.з. «вільних стосунків» між чоловіком і жінкою. Оскільки більшість тих, хто вчора гордився своїм «вільним статусом», сьогодні страждають, адже відсутність зобов'язань — річ обопільна. Сімейне життя сповнене труднощів, і довіра між подружньою парою — чудова річ, але вона повинна чимось підкріплюватися, посилюватися на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.
Це викликало жваву дискусію, адже тема для українського суспільства дуже гостра. Смерть, хвороба, навіть оспівана в серіалах раптова амнезія — людина не застрахована ні від чого. Тільки дозволений шлюб дозволяє подружжю зберегти моральність і духовну чистоту, виховувати дітей у спокої і гармонії, і бути упевненим, що їх сім'я — одна команда, і у разі цього партнери по команді приймуть естафету, допоможуть піднятися, або ж, у разі втрати сил одним з них, самостійно понесуть далі спільні зобов'язання.
Свинина, речовини, що одурманюють, і заборонена торгівля
Усі знають, що мусульманам заборонено їсти свинину і вживати речовини, що одурманюють (алкоголь, наркотики). Проте якщо шкода від алкоголю і наркотиків є не викликаєжодних заперечень, то заборона на споживання свинини є незрозумілою навіть для мусульман, про іновірців годі й казати. Проте вживання свинини завдає шкоди здоров'ю з певних причин, починаючи від властивостей самого м'яса й закінчуючи паразитами, що є у його складі, і шкідливими речовинами.
Торгівля заохочується ісламом, проте існують обмеження, за умови порушення яких вона стає забороненою. Всевишній заборонив будь-яку торгівлю, пов'язану з несправедливістю, обманом, експлуатацією і всім, що засуджується в ісламі.
Природно, такі серйозні й актуальні теми викликали безліч запитань, на які лектори охоче відповіли у кінці заходу.
Новые комментарии