Вы здесь
Добавить комментарий
26 січня 2013 року група активісток з Ісламського культурного центру «Аль-Манар» відвідала Харківську обласну організацію Червоного хреста України. Там вони навчилися надавати першу допомогу потерпілим в різних життєвих ситуаціях, відпрацьовуючи необхідні маніпуляції на спеціальних манекенах. А також дізналися про труднощі, з якими доводиться стикатися працівникам Червоного хреста.
На завершення візиту гостям з ІКЦ «Аль-Манар» показали відеоролик про роботу Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який надає гуманітарну і медичну допомогу нужденним усіх країн світу. Представниця організації говорила про те, що кожна людина повинна бути небайдужою до того, хто потребує допомоги; кожному з нас необхідно проявляти співчуття і гуманність до інших.
Відвідини Харківської обласної організації Червоного хреста України надало можливість активісткам «Аль-Манар» повною мірою відчути важливість співпраці з подібними організаціями в ім'я єдності людства, мирного співіснування і прагнення робити добро. Чим більше людей залишать байдужість і повернуться обличчям до проблем і потреб тих, хто їх оточує, тим швидше у нас з’явиться можливість жити в суспільстві, у якому кожен буде більш люблячим, здатним співчувати і бути відданим Богові. Адже співчуття — улюблена риса Аллага. Як сказав пророк Муххамад (мир йому і благословення): «Будьте милостиві до тих, хто на землі, і помилує вас Той, Хто на небесах».
Довідка
Благодійну організацію, відому сьогодні як Міжнародний Комітет Червоного Хреста заснував у 1863 році швейцарський комерсант Анрі Дюнан, який став свідком страждань солдатів під час італійсько-австрійської війни. Поранених кидали на полі бою напризволяще.
У жовтні 1986 року було затверджено нову повну назву організації — Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, щоб підкреслити готовність організації допомагати людям незалежно від національності і віросповідання.
Зараз Міжнародний комітет Червоного хреста — одна з найбільших благодійних організацій світу. Він є нейтральним посередником в озброєних конфліктах, допомагає жертвам насильства. У мирний час Червоний Хрест сприяє розвитку гуманітарного права, надає допомогу під час стихійних лих і технологічних катастроф, здійснює соціальну роботу з інвалідами і літніми людьми в усіх країнах світу.
На території України, що входила у той час до складу Російської Імперії, подібна організація під назвою «Суспільство про піклування поранених і хворих воїнів» з'явилася у 1867 році завдяки зусиллям хірурга Миколи Пирогова, який був засновником громади сестер милосердя під час Кримської війни.
18 квітня 1918 року в Києві розпочало свою діяльність Товариство Червоного Хреста України, яке нині є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, що об'єднує 183 національні товариства. На цей час членами товариства Червоного Хреста України є понад 6,3 мільйонів активістів і прибічників, а його патронажна служба налічує 3200 висококваліфікованих сестер милосердя. Щорічно співробітники Червоного Хреста і добровольці обслуговують понад 105 тисяч самотніх літніх людей, майже 23 тисячі інвалідів війни і праці, понад 25 тисяч учасників Великої Вітчизняної війни, понад 8 тисяч інвалідів з дитинства.
Новые комментарии