Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

Немусульмани на іфтарі: Рамадан — чудова можливість краще пізнати один одного!

16.06.2017 / 506

Як служителі культу різних релігій, так і звичайні цікаві немусульмани — усі є бажані й дорогі гості на іфтарі (трапезі розговіння) в Рамадан! В особистому спілкуванні, за столом зав’язують знайомства та дружбу, ламаються стереотипи, розбиваються домисли. Та й кому потрібні чиїсь фантазії, коли можна спитати в самих мусульман, а ще побачити все на власні очі?

Для мусульман Рамадан — це не тільки час посту й духовного очищення, а й чудова можливість для діалогу. Ще б пак, адже людей дуже інтригує усвідомлення того, що поряд є хтось, що утримується від їжі (а головне — води!) понад вісімнадцять годин на добу! І ці вісімнадцять годин не провадить уві сні та неробстві, а живе звичайним життям, ходить на роботу, виконує домашні обов’язки. Та ще намагається більше, я у звичайні дні, брати участь у волонтерських і добродійних проектах, більше часу віддавати читанню Корану та молитвам... Звичайно, що стороннім спостерігачам цікаво, як це мусульманам удається? Тим-то в ісламських центрах «Альраїду» протягом священного місяця нерідко бувають у гостях немусульмани.

Іноді немусульмани приходять організованими групами. Наприклад, минулого тижня столичний ІКЦ прийняв дві такі групи поспіль: спочатку Неформальну групу міжрелігійного миру, що її учасники вже майже рік регулярно збираються й дізнаються про релігію та культуру одне одного з перших вуст. Потім — візит релігійних діячів Української греко-католицької церкви, Церкви Ісуса Христа святих останніх днів (мормони), громад прогресивного юдаізма та Київського храму Міжнародного товариства свідомості Крішни.

Гості своїми очима спостерігали вечірню молитву, чули, до чого саме закликають у проповідях імами, а також розділили з мусульманами трапезу.

Адже, як зазначив головний рабин Києва й України громад прогресивного юдаїзму Олександр Духовний, спільна трапеза — теж важливий чинник, що приносить мир у серця і встановлює зв’язок між ними.

Релігійні діячі відвідали ІКЦ за ініціативою та запрошенням голови відділу ознайомленню з Ісламом Київського центра Таріка Сархана.

Неформальна група міжрелігійного миру побувала в центрі за кілька днів перед тим. За словами однієї з її учасниць, фотографа Вероніки Ергашевой, атмосфера після проповіді та іфтару дуже святкова, добра: «Усе навколо яскраво, смачно і усміхнено». Ще вона поділилася, що, маючи намір прийти на іфтар, захотіла спробувати потримати пост «для повноти занурення».

— Я вперше була в мечеті під час Рамадану. Вирішила відчути ВСЕ, тож старанно витримала цілий день посту: від світанку й до заходу ніякої їжі та води. План був дуже розумний: прокинутися пізніше й терпіти менше. Але силами Божими, напевно, довелося прокинутися ще о 8 ранку (що для мене надзвичайна рідкість) і проскакати містом і вдома аж до пізнього вечора. І,  на подив, усе було відмінно! Навіть голова не боліла! — поділилася вона на своїй сторінці в мережі Facebook.

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы