Сьогоднішнє відкриття ісламського культурного центру у Львові — подія непересічна, яка привернула увагу майже двох сотень людей, половина з яких - не мусульмани. На відкритті зібралися як послідовники пророка Мухаммеда, так і прихильники інших релігій зі Львова й інших міст. З київського офісу ВАГО «Альраід» прибули голова Асоціації Бассіл Марееі а також його заступник Сейран Аріфов. Місцеву владу представляв заступник міського голови з питань релігії Тарас Дзюбанский, який привітав мусульманську громаду Львова цитатою Іоанна Павла Другого: «Віра і культура доповнюють одна одну; справжня культура завжди поєднується з вірою, істинна віра завжди розвиває культуру людини. Віра ж без культури — порожня». З вітальною промовою від обласної державної адміністрації виступив заступник глави ЛОДА Юрій Підлісний.
Відкриття викликало жвавий інтерес у знімальних груп чотирьох регіональних телеканалів, а також численних фоторепортерів. У рамках заходу передбачено урочисте відкриття Центру і меморіальної дошки Мухаммада Асада, екскурсію Центром, презентацію другого видання перекладу смислів Корану українською мовою, фуршет. Для мусульман — додатковий пункт: здійснення першої колективної п'ятничної молитви в мечеті ІКЦ з проповіддю про важливість мечетей. Захід розпочали читанням Корану і спільним виконанням гімну України.
Своїх одновірців і свого колегу, імама мечеті львівського ІКЦ Мурата Сулейманова, приїхали привітати муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, а також імами з Харкова (Євген Глущенко), Сум (Рустам Хуснутдинов), Запоріжжя (Мухаммад Мамутов), Дніпропетровська (Едгар Девлікамов).
У своїй вітальній промові Саід Ісмагілов зазначив, що, називаючи ІКЦ ім'ям Мухаммада Асада, вони хотіли таким чином увіковічнити ім'я цього видатного мусульманського діяча. Мухаммад Асад (ім'я при народженні — Леопольд Вайс) відомий у багатьох країнах світу. На його честь названо площу перед штаб-квартирою ООН у Відні, але в місті, де він народився і виріс, практично ніхто нічого не знає про нього. ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма» вирішили виправити цю історичну несправедливість.
На захід прибули і представники християнського духовенства, зокрема Української греко-католицької церкви і різних протестантських деномінацій. Вони відзначили, що відкриття Ісламського культурного центру на одній вулиці з кількома християнськими центрами є дуже хорошою можливістю об'єднати свої зусилля для поліпшення рівня життя і духовності цієї не досить престижної частини міста, даючи їй новий поштовх для процвітання.
Присутнім зачитали лист Уповноваженого при Президентові України у справах кримських татар Мустафи Джемілєва і Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. У тексті документа вони висловили вдячність львів'янам за гостинність, надану кримцям після російської окупації, і висловили надію на те, що найближчим часом зможуть відплатити жителям Львова тією ж монетою, прийнявши їх як найдорожчих гостей на звільненій від окупації землі своїх предків.