Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

Патріотизм по-українськи: молимося по-різному, але про одне

15.04.2014 / 927

Міжнародна конференція, присвячена християнсько-ісламському діалогу та 50-літтю декларації Католицької Церкви про її ставлення до нехристиянських релігій «У наш вік» (Nostra Aetate), організована центром міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», відбулася у Львові 9 квітня. Мусульман представляли муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та Директор Кримського наукового центру ісламознавства Айдер Булатов (обидва були доповідачами), а також керівник відділу зв’язків з громадськістю ВАГО «Альраид» Олег Гузік та Голова Громадської організації «Культурний центр Ен-Небрас» Алан Даккурі. Послухати доповідачів прийшли як львів’яни, так і кримські татари, що знайшли прихисток у серці Галича після російської окупації рідного Криму.

Шейх Саід відзначив, що співгромадяни нарешті усвідомили мусульман України як невід’ємну частину українського народу — об’єднаного не стільки спільними предками, скільки спільною ідеєю. Люди, що мали досить стереотипні уявлення про Іслам та його вірян, почали цікавитися дійсними постулатами цього віровчення.

Мусульмани були активними учасниками Майдану та усіх міжконфесійних молитовних марафонів. Самозорганізована бібліотека Майдану мала постійний попит на примірники Корану; представники мусульманських громад були жаданими гостями на громадських обговореннях. Друга, значно обширніша, хвиля інтересу до Ісламу піднялася за кримської кризи, коли кримські татари одностайно показали себе чи не найбільшими патріотами України на півострові.

Айдер Булатов проаналізував міжконфесійні відносини, що склалися на півострові між християнами (переважно православними) та мусульманами.

Професор Богословського факультету Тільбурзького університету (Голландія) д-р Марсель Портхайс ознайомив присутніх з принципами «Nostra Aetate» («В наш вік»), декларації Другого Ватиканського Собору (1962–1965 рр.) про ставлення Церкви до інших релігій. Докторант того ж факультету, наш земляк Роман Назаренко, позиціонує сам себе як фахівець у галузі «марієлогії»: він досліджує постать Діви Марії (Мар’ям) в ісламській традиції. Мало хто з християн знає, що Марія названа в Корані найкращою з жінок, що колись жили та житимуть до Кінця Світу.

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы