Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

«Не плач, наречена», адже весільні традиції ще живі

30.09.2013 / 1178

Весілля — це найбільш значна подія в житті кожної дівчини, тому їй приділяється особлива увага. Передвесільні обряди кримських татар мають давнє коріння і зберігають в собі пережитки всіх впливів і пройдених етапів культурного розвитку народу, а тому відрізняються надзвичайною мальовничістю і багатством.

25 вересня Жіноча громадська організація «НУР» провела тематичний вечір «Аг'лама, Келін» («Не плач, наречена»), присвячений передвесільним обрядам корінного народу Криму.

Гості заходу мали можливість ознайомитися зі звичаями підготовки до весілля в давнину, а також дізнатися, як раніше шукали собі пару молоді кримські татари.

Як це було в давнину: знайомство і сватання

Спільних гулянь, танців, вечірок і посиденьок у той час не було. Знайомство і вибір нареченої обмежувалися враженнями про крадькома помічений зовнішній вигляд і кількома словами, якими молоді люди мали змогу обмінятися біля фонтану. Але ні в якому разі не можна було усамітнютися або наближатися — інакше і дівчина, і юнак зганьбляться на все життя і зазнаватимуть жорстоких глузувань з боку односельців.

Юнак-кримський татарин відправляв сватів у дім дівчини, яка сподобалася, і якщо наречений відповідав вимогам батьків — вони давали свою згоду і благословення. Останнє слово, проте ж, залишалося за самою дівчиною, оскільки пророк Мухаммед (мир йому і благословення) сказав: «Не видають заміж вдову, поки вона не накаже; не видають заміж незайману, поки не запитають її дозволу». Його запитали: «О Посланцю Аллага! А яким є її дозвіл?» Він відповів :«Її мовчання»(Муслім, ат-Тірмізі).

Після визначення дати весілля в будинках нареченого і нареченої розпочиналася підготовка до святкування. З цього моменту молоді могли бачитися виключно в будинку нареченої і тільки у присутності свідків.

«Я теж хочу таке весілля!»

Гості тематичного вечора, окрім цікавої розповіді, змогли також помилуватися старовинними кримськотатарськими подарунками, якими наречений і наречена традиційно обмінювалися у разі успішного сватання. Усі подарунки були прикрашені ручною вишивкою.

Протягом вечора дівчата і жінки насолоджувалися кримськотатарським фольклором у живому виконанні.

«Весілля з дотриманням національних традицій — це, виявляється, чудово! Після цього вечора мені захотілося, щоб моє весілля було таким же красивим  і національностилізованим», — поділилася планами гостя вечора Ельвіна. «Я отримала задоволення від сьогоднішнього заходу», — додала Асіє, — «і з нетерпінням чекатиму наступного тематичного вечора».

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы