У столичному ІКЦ пишно відзначили Міжнародний день хіджабу: волонтери Жіночої організації «Мар’ям» провели модний показ у ТРЦ «Олімпійський», а учениці гімназії «Наше Майбутнє» взяли участь у численних шкільних конкурсах, організованих спеціально для них.
ТРЦ «Олімпійський» обрано для показу невипадково: популярне місце сімейного дозвілля й купівлі дозволило охопити більшу аудиторію, адже побачили захід не тільки ті, хто прийшов саме на День хіджабу, а й просто проходив поряд, зацікавився та зупинився послухати й подивитися. Загалом зібралися кілька сотень глядачів, заповнивши одні з кількох сходів і кілька проходів між павільйонами.
Утілити цей проект у життя мусульманкам допомогли представники ТРЦ, візажист і моделі (немусульманки), музиканти (так само немусульманки), дипломатичні представництва мусульманських країн в Україні, що люб’язно погодилися позичити жіночі національні костюми для показу; український бренд вишуканого одягу ZHURAVEL ’, що надав комплекти традиційного жіночого вбрання Київщини та Рівненщини, та, звичайно, багато-багато мусульманок — саме вони допомагали моделям убратися та правильно, відповідно до демонстрованого костюма, зав’язати хустки, позичили для показу речі з особистого гардеробу чи колекції, а також провели майстер-класи з різних способів зав’язування хусток (зокрема традиційних українських, поширених на Покутті й Гуцульщині). А ще вони прикрашали руки зацікавлених глядачок розписом хною.
Після модного показу, де демонстрували не тільки традиційне вбрання різних мусульманських країн, а й сучасний одяг для різних випадків життя (діловий, спортивний стиль, кежуал і навіть весільну сукню), гостей запросили на майстер-класи, а охочі могли скуштувати традиційну арабську каву зі східними солодощами.
Каву надав магазин «Королівська кава», солодощі, палантини та аксесуари до них придбано завдяки фінансовій підтримці Асоціації «Альраід», а магазин ісламського одягу MANHADZh і магазин мусульманських товарів біля київського ІКЦ зробили суттєві знижки.
До речі, всім, хто вирішив приміряти на себе образ мусульманки, хустку та всі аксесуари до неї дарували — жінка могла просто піти додому в уже готовому образі.
У гімназії «Наше Майбутнє» тематичні заходи відбувалися під час шкільних годин. Школярки, навіть найменші, активно брали участь не тільки в конкурсах (розгадування тематичних ребусів, відповіді на питання з фікгу хіджабу, конкурс зав’язування хусток), а й готували всі заходи. До речі, найбільший ажіотаж викликав конкурс зав’язування хусток у різних стилях: дівчата демонстрували свою вправність не тільки на ляльках, а й на улюблених учителях, серед яких багато немусульманок, що зазвичай не покривають голову.