Council of Ukrainian Muslims

«And hold fast, all together, by the rope which Allah, and be not divided among yourselv» (Quran, 3:103)

Add new comment

06.02.2018 / 251

Як і обіцяли, запорізькі мусульманки провели аж три заходи, присвячені Всесвітньому дню хіджабу: 1 лютого — в Центрі «Сузір’я», і ще два в вихідні — у АнтиКафе «Дирижабль» та Ісламському культурному центрі «Віра» — для тих, хто не зміг вирватися серед робочого тижня.

Кожен захід розпочинався з ознайомлення з критеріями хіджабу та одягом, що їм відповідає, а також розвінчання стереотипів про вбрання мусульманок. Для цілості картини презентували відеоролик з опитуванням звичайних запоріжців — що вони знають про носіння мусульманками хусток і як ставляться до цього? — це продемонструвало суспільний зріз стереотипів щодо послідовниць Ісламу.

Потужним ударом по стереотипах став огляд модних брендів, орієнтованих на мусульманок, — виявилося, що можна одягатися стильно та лишатися скромною. А щоб це не були самі слова та картинки, відбувся справжній показ мод, де скромне вбрання демонстрували й волонтерки-немусульманки, що зголосилися допомогти.

Присутнім розповіли й про те, як убиралися кримські татарки в давнину та як деталь за деталлю відновлювали традиційне вбрання, техніки шиття та оздоблення після повернення з депортації. І, звичайно, — про українські строї, адже в українській культурі головні убори жінок завжди посідали визначне та шановане місце. Тут мусульманок підтримали Світлана Малюкова — представниця Академічного козацького ансамблю пісні й танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії, солістка ансамблю української народної пісні та побутового танцю «Оксамит», та Лариса Купчинська — художній керівник ансамблю української народної пісні та побутового танцю «Оксамит»: обидві долучилися до заходів, щоб показати, як зав’язували традиційні головні убори, намітки, українки, а також розповісти про весільний обряд покриття нареченої хусткою.

На перших двох заходах усім видали номерки та після жеребкування розподілили подарунки — кольорові палантини. А на третьому, в ІКЦ, щоб отримати подарунок, учасники мали відповісти на питання вікторини.

Чай, кава та смаколики були приємними смаковими акцентами всіх трьох зустрічей, а на книголюбів чекав стенд з літературою про головні убори жінок у різних культурах.

 

Волонтерки, що допомогли організувати свято, так само отримали подарунки на згадку: чашки та нотатники з ілюстрацією, що її з спеціально створила талановита дизайнерка Інна Арас. Таку саму, але збільшену, картинку з прорізом для лиця можна було знайти у фотозоні та «приміряти» цей образ. І, звичайно, охочим зав’язували хустки та палантини у вподобаний спосіб, тому спільні світлини вийшли дуже яскраві та колоритні.

 
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

    

Follow us for our events, news, discuss on social networks

Affiliated & Partner's Resources