«Арабкам взагалі зручно в цих халатах ходити?», «А хустка не тисне на голову?», «Як зафіксувати волосся, щоб з-під хустки не вибивалося, не пошкодивши його?» — про це все можна було дізнатися й перевірити на собі минулої неділі в Ісламському культурному центрі Харкова, де відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню хіджабу. Відеопрезентації, фотослайди, майстер-класи прийняли «на ура», але найбільший інтерес викликала все-таки можливість приміряти традиційний одяг різних мусульманських народів, дізнатися, чи він комфортний, і влаштувати собі міні-фотосесію в екзотичному образі.
Мусульманки розповіли про вимоги до одягу побожної жінки, щоб він міг називатися хіджабом (усупереч поширеній думці, це не тільки хустка на голові, а й відповідність ісламським нормам убрання взагалі), про те, що скромність в одязі — зовсім не ісламське заводження, а припис попередніх Послань — Біблії і Тори. І для української культури хустка така невіддільна частина жіночого образу, що її сприймають як логічне продовження костюма будь-якого регіону нашої країни.
Відбувся навіть невеликий «показ мод» гості побачили як національне вбрання, так і сучасний одяг різних стилів: діловий, святковий та ін. А ще влаштували презентацію способів зав’язування хусток, а потім запросили взяти участь у конкурсі на створення з хустки найкрасивішого та найоригінальнішого головного убору (як стилістом, так і моделлю).
Гостям дарували сувеніри, пригощали чаєм та солодощами, розписували руки візерунками з хни, а також запрошували обрати собі безкоштовну літературу про основи Ісламу.
Recent comments