You are here
Add new comment
Ісламський культурний центр Києва на Дегтярівській, 25А завжди радий гостям, і гості тут бувають чи не щодня — як звичайні кияни та гості столиці, так і організовані екскурсії. Причини, що спонукають приходити в гості до мусульман, — різні. Це проста цікавість, коли хочуть на власні очі побачити та пересвідчитися, чи так уже відрізняються мусульмани від християн і послідовників інших релігій. Дехто зазирає, прочитавши чи почувши про якийсь захід, що має тут бути, хтось приходить, щоб з’ясувати, які освітні програми пропонує цей центр, які тут є курси чи гуртки. Хтось став постійним відвідувачем бібліотеки чи мовної школи, де вивчають багато іноземних мов, а ще хтось спокушається смачними стравами, що їх пропонує халяльний ресторан Family House.
В ІКЦ раді й тим, хто щиро цікавиться Ісламом, життям мусульман і хто шукає точок дотику та шляхів порозуміння з мусульманами.
Не один рік існує добра традиція: викладачі вищих навчальних закладів, як про це вже писав «Іслам в Україні» http://islam.in.ua/ru/novosti-v-strane/lekcii-po-religiovedeniyu-v-islamskom-kulturnom-centre-kieva, провадять лекції та практичні заняття з релігієзнавства саме в ісламському культурному центрі. Тут уже побували студенти Киево-Могилянської академії (НаУКМА), Київського національного інституту ім. Т. Шевченка, Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та багатьох інших.
І ось 6 жовтня в ІКЦ нові гості, нові студенти, нові обличчя, але, як завжди, щира зацікавленість і сила питань, що молодь просто завалила ними муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова. Саме він провів для студентів екскурсію центром, зокрема запросив до мечеті, а потім, під час спілкування за чашкою чаю й традиційними східними смаколиками, не лише відповів на поставлені запитання, а й ознайомив гостей із деякими сурами священного Корану.
Всесвітньо відомий релігієзнавець, професор Людмила Філіпович, що організувала цю екскурсію до ІКЦ для своїх студентів, дуже тепло відгукнулася про ці відвідини й запевнила, що жодна лекція в аудиторії, жодне найдетальніше релігієзнавче дослідження, прочитане студентом, не дорівнює безпосередньому спілкуванню з послідовниками релігії. Та й студенти прагнуть дізнаватися про Іслам саме від мусульман, тим-то й надалі, за словами пані Филипович, лекції з ісламознавства для студентів відбуватимуться саме тут.
Recent comments