Council of Ukrainian Muslims

«And hold fast, all together, by the rope which Allah, and be not divided among yourselv» (Quran, 3:103)

Add new comment

15.05.2016 / 628

«Як дізнатися, що фестиваль удався? — Дощ ллє, а люди не роз’їхалися — стоять, музику слухають», — написала у своєму Facebook одна з гостей другого EAST FEST, що пройшов в Ісламському культурному центрі Києва в суботу, 14 травня. Утім, музику не тільки слухали, але навіть співали «Ey güzel Qırım» у своєрідному «караоке», під живе виконання кримськотатарського музичного колективу. А ближче до кінця програми люди підходили до столика організаторів поцікавитися, коли буде наступний фестиваль.

Погода, справді, не тішила з ранку: заливний дощ, час від часу вщухаючи, починався з новою силою. Проте у дворі столичного ІКЦ було велелюдно: згори це виглядало наче безліч маленьких парасольок, що снують між величезними парасольками та наметами учасників.

Багато смачної їжі, характерної для різних куточків земної кулі (Кримський півострів, Узбекистан, Пакистан, Індія, Йорданія, Палестина, Марокко, Ефіопія, Азербайджан, Афганістан...), турецька, ефіопська та йорданська кава, алжирський та індійський чай, різноманітні східні солодощі, розпис рук хною, афганські прикраси, марокканська натуральна косметика, традиційні арабські галабії, кримськотатарська вишивка й кераміка, палантини й шарфи, сила аксесуарів для жінок, що носять хустки...

Загалом атмосферу східного базару відтворили вельми автентично. Гадаєте, це все? Ні не все! Для дітей — окрема розважальна програма з аніматорами та розмальовування лиця безпечними фарбами. Для пекарів і кавоманів — майстер-класи приготування арабського хліба та ефіопського кави. Для прекрасної половини — майстер-клас різних способів зав’язування хустки (просто в них, до речі, можна було піти додому — багато гостей такі робили, бо хусточки й шарфи були подарунком організаторів). Для цінителів мистецтва — фотовиставка Анни Корбут «Обличчя Ісламу» та народні танці у виконанні дитячих колективів. Арм-рестлінг і навіть стрільба з лука — для всіх охочих (у перервах між зливами)! А ще два квести, великий і малий: кожному, хто їх пройшов, давали призи й подарунки.

Але ж багато хто прийшов не тільки розважитися, а й дізнатися щось нове — не лишилися без уваги й такі гості. Для них відбулася серія ознайомлювальних лекцій (Історія арабської мови та її вплив на культуру країн Близького Сходу й Північної Африки, Шлюб в Ісламі, Мистецтво в ісламській цивілізації, Історія Ісламу в Україні, Особливості ісламського віровизнання), а також показ кінофільму «Корінні народи», що його автори мали на меті розповісти про корінні народи України: кримських татар (кримців), кримчаків і караїмів. Фільм не тільки розповідав про те, як сформувалися ці етноси на території України, а й представив думки експертів, політиків, представників корінних народів і звичайних українців щодо майбутнього статусу Кримського півострова.

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

    

Follow us for our events, news, discuss on social networks

Affiliated & Partner's Resources