You are here
Add new comment
Жіноча організація «Мар’ям» продовжує цикл заходів, присвячених культурі різних народів України. 26 грудня відбувся День української культури, де мусульманки-українки представили сестрам по вірі свою рідну культуру, усю її розмаїтість. Насолодитися заходом прийшли близько сотні жінок і дітей, навіть українки інших віровизнань, що просто люблять і поважають своє коріння. Почесний гість — активістка волонтерського руху, голова центру суспільного розвитку «Київська перспектива» і президент Полтавського земляцтва в Києві Марина Бурмака, що розповіла про сімейні традиції та роль жінки в культурі своєї малої батьківщини.
Готувати свято заходилися з властивими українському народові масштабом: протягом тижня жінки зносили до ісламського центру рушники, вишиванки, горщики, глечики, обплетені лозою пляшки, вишиті серветки, подушки, простирадла, тематичну літературу, кошики, писані ложки й стільнички, прядку — безліч прекрасних предметів інтер’єру, що часто мають родинну, а часом і історичну цінність і покликані створити атмосферу української хати. Крім того, активістки намагалися, по спромозі, одягнутися в національні костюми.
Це все стало чудовою декорацією до презентації Галини Соценко, що викладає історію в гімназії «Наше Майбутнє»: вона розповіла, які традиції визначали життя української жінки, описавши повний цикл — від народження дівчинки й до дня, коли вона сама, вже заміжня пані, стала матір’ю. У презентації порушено й тему української кухні, що далі отримала більш відчутний розвиток: від споглядання картинок, прослуховування рецептів та описів процесу — до конкурсів, де складали харчові набори для борщу, обирали картоплю та яблука, залишаючи якомога тонше лушпиння, а потім і зовсім перейшли поверхом вище — на дегустацію всього, що приготували мусульманки-українки: борщ, капуста, кілька видів вареників, голубці, капусняк, каші, пиріжки, пончики, налисники, млинці, сирники та багато іншого.
Вечір тривав на кілька годин довше, ніж планували: жінки тішилися спілкуванням за чашкою чаю, а ще виявляли свій творчий потенціал на майстер-класі петриківського розпису.
Кримські та волзькі татарки, узбечки, арабки, представниці народів Кавказу охоче брали участь у конкурсах, обговореннях, розглядали зразки різних технік вишивання та оздоблення одягу й предметів побуту.
«Ми знали, що українська культура багата й різноманітна, але навіть гадки не мали, яка!» — ділилися враженнями жінки.
Нагадаємо, найближчий захід подібного формату відбудеться 30 січня 2016 й буде присвячений кримськотатарській культурі. Трохи раніше відбувся День арабської культури, де представниці арабських діаспор показували свій національний одяг, кухню, розповідали про національні традиції різних арабських країн.
Recent comments