Більше трьох десятків мусульман Одеси відвідали круглий стіл «Золота середина в ісламі», що відбувся у стінах Ісламського культурного центру «Аль-Масар» 12 квітня 2013 року. Представників різних національностей об’єднало прагнення розвинути і систематизувати свої знання про принцип «васатыйи» («золотої середини», «помірності»), а також вивчити етику розбіжностей в ісламі.
Голова громадської організації «Аль-Масар» шейх Імад Абу-р-Рубб, його заступник Газі Мустафа, а також заступник голови Релігійної общини мусульман Адам Рашид провели роз'яснювальну роботу щодо різних аспектів теми зібрання, а також у форматі активного діалогу відповіли на запитання учасників заходу.
Крайня суворість — теж з намов Сатани
Принцип золотої середини є основою сунни пророка Мухаммада (мир йому і благословення), який застерігав своїх послідовників і попереджав про підступність Сатани: якщо йому не вдається відвернути вірянина від релігійної практики у бік надмірної безпечності — біс усі сили націлює на відразу його у бік надмірної суворості і надання важливого значення другорядним моментам.
Не загострювати уваги на відмінностях у другорядному, концентруючись на загальній основі
Коли слухачі почали формулювати запитання, що хвилюють їх, з'ясувалося, що найбільш гострою для них є проблема розбіжностей між вірянами. Організатори-модератори зборів детально висвітлили особливості етики розбіжностей, а також звернули увагу присутніх на те, що є основа релігії, у якій розбіжностей бути не може, оскільки вона чітко визначена самим Пророком, мир йому і благословення.Існують інші, другорядні питання, які допускають різні думки.
Для нас, мусульман, важливим є уміння розрізняти їх між собою і не загострювати увагу на відмінностях у другорядному, а концентрувати її на загальній основі.
Recent comments