You are here
Add new comment
6 і 7 квітня 2013 року ВАГО «Альраід» за підтримки Федерації ісламських організацій Європи (FIOE) провела унікальний навчальний семінар для членів асоціації, присвячений громадській діяльності, а також ефективній організації і проведенню суспільно-корисних заходів і акцій взаємодопомоги.
У заході, який відбувся у конференц-залі Київського ісламського культурного центру, взяли участь більше 40 осіб: члени керівництва асоціації, керівники відділів, а також голови і члени громадських організацій, що входять до складу ВАГО «Альраід».
Мета семінару — збагачення досвіду учасників у здійсненні культурно-просвітницької роботи, яка передбачає ряд критеріїв і вимог до громадського активіста, зокрема здатність до самовиховання, самоосвіти; самовідданість, співчуття і прагнення до взаєморозуміння з колегами.
«Людина, яка прагне стати громадським діячем, передусім повинна бути вимогливою до себе і своєї моральності, а до інших ставитися зі щирістю, теплом, співчуттям і любов'ю. Громадська робота повною мірою під силу тільки тим колективам, які змогли стати свого роду сім'єю, у якій кожен може сміливо покластися на товариша», — зауважив один з лекторів.
Виконання приписів ісламу полегшує організацію громадської роботи
Активіст-мусульманин, завданням діяльності якого є громадська робота, повинен не лише сам дотримуватися визначеного ісламом принципу помірності, але й нагадувати про нього своїм колегам і підлеглим. Істинна ісламська толерантність допомагає сформувати у молоді імунітет до екстремізму і проявів радикалізму; водночас людина власним прикладом показує цінності нашої релігії і її мораль суспільству.
В умовах сьогодення, коли ЗМІ постійно залякують іновірців «ісламською загрозою», на кожного мусульманина покладено відповідальність за донесення до людей правдивої інформації про іслам. Лекції і палкі проповіді є непереконливими у цьому випадку; значно красномовнішими є наші справи, звички і вчинки.
Мусульмани України — невід'ємна частина українського суспільства
Іноді досить зі щирістю вітатися з сусідом щодня, цікавитися його справами і здоров'ям і декілька разів почастувати ласощами з нагоди мусульманських свят, щоб у нього з'явився імунітет до різномінітних ісламофобних настроїв.
Мусульмани України — невід'ємна частина українського суспільства, а тому повинні прагнути бути максимально корисними для цього суспільства. Учасники семінару обговорили деякі проблеми, що існують у нашій країні, і можливі шляхи їх вирішення з метою перетворення своїх ідей і міркувань на конкретний план дій, який буде покладено в основу майбутніх проектів і ініціатив асоціації.
І європейський досвід для них — можливість збагачення власного світогляду, здійснення порівняльного аналізу методів і способів вирішення подібних завдань єдиновірцями в інших європейських країнах, а також, можливо, адаптації деяких із цих рішень до українських реалій.
Recent comments