Не тільки зміна локації (школу вперше провадять в Одесі), і не тільки новий співорганізатор (цього року вперше до традиційних організаторів, ГСВА «Альраід» і ДУМУ «Умма», долучився Міжнародний інститут ісламської думки — International Institute of Islamic Thought, IIIT). І навіть не нові лектори — видатні закордонні ісламознавці.
То що? Загальний рівень учасників. Засновники Міжнародної школи ісламознавства створювали цей проект із метою допомогти розвиткові українського ісламознавства, підтримати дослідницький інтерес як молодих науковців, так і ще студентів, що вже планують пов’язати своє життя з наукою. І з кожним новим зібранням ця мета ближче, адже щоразу загальний рівень учасників і поданих ними робіт вищий. Ще якихось років десять — і можна буде впевнено казати про ціле покоління українських релігієзнавців, що сформувалися між іншим і під впливом Міжнародної школи.
І це — чудово, адже в підсумку виграє все українське суспільство: мусульмани — через те, що люди, запрошувані ЗМІ як експерти з Ісламу, дійсно добре розуміються на питанні й можуть дати реальну експертну оцінку, а не почнуть вигадувати нові жахи; немусульмани — через те, що нарешті з’явиться покоління фахівців, що допоможе краще зрозуміти земляків-мусульман, і це зміцнить мир і порозуміння в суспільстві. Виграє й українська наука, бо отримає не тільки плеяду видатних дослідників, що виведуть наше релігієзнавство на новий рівень, а й унікальний науковий доробок.
Щороку ці процеси потужніші. Дякуємо всім, хто з року в рік бере участь у роботі Школи, щоб зростати самому й допомагати зростати іншим! Дякуємо всім, хто долучається до цього проекту — нехай навіть на один сезон! І, звичайно, ми будемо раді бачити ще більше зголошень, ще більше цікавих тем, ще гарячіші (але в межах взаємної поваги) дискусії!
Огляди виступів учасників можна знайти на сайті «Іслам в Україні».