Запитайте у будь-якої новонаверненої мусульманки, чого їй найбільше не вистачає перші роки в ісламі, і в 8 випадках з 10 вам напевно дадуть відповідь: «Спілкування і знань». А ще взаємної підтримки і сестринства. Як правило, приймаючи іслам, нові мусульманки зазнають нехтування в звичному для них суспільстві. І, на жаль, не кожна може з цим впоратися самостійно.
Саме тому ВАГО «Альраід» щорічно організовує жіночі культурно-просвітницькі семінари. Цього разу учасницями заходу були новонавернені мусульманки не тільки з усієї України, але також з Білорусі.
Семінар, що проводиться в одному з наймальовничіших куточків України — Закарпатті, став справжнім подарунком для більш ніж 20 дівчат, які у різний час прийняли іслам. Окрім відпочинку на лоні природи в компанії таких же мусульманок, учасницям семінару було запропоновано інтенсивну навчальну програму, що включає в себе не тільки теоретичні, а й практичні заняття.
Так, новонавернені мусульманки навчилися правильно здійснювати ритуальне обмивання, молитися; сформували уявлення про ісламську етику поведінки і дошлюбних стосунків; вивчили основи ісламу і принцип «золотої середини».
«Я не одна така!»
За словами однієї з учасниць семінару Ніни, не тільки інформація виявилася корисною для неї, а й спілкування насамперед: «Дуже приємно спілкуватися з дівчатами-мусульманками, з якими можна обговорити свої проблеми, поділитися особистими переживаннями і просто чудово провести час. На мою думку, такі семінари дуже корисні, особливо для тих, хто тільки прийшов до ісламу, як я, наприклад. Обов'язково візьму участь в подібному заході ще раз. Висловлюю подяку організаторам».
Дух сестринства — так можна визначити атмосферу, яка панувала протягом п’яти днів семінару. Дівчата усвідомили і на практиці зрозумілиии значення поняття «умма», яке базується на взаємодопомозі у всьому, від релігійних до побутових питань. «Завжди приємно перебувати серед близьких духом людей. Я вдячна Всевишньому за можливість відвідати таке місце, поспілкуватися з чудовими сестрами, з якими я познайомилася на цьому семінарі. За допомогою інших учасниць заходу я змогла знайти відповіді на актуальні для мене запитання, і тому можу сказати, що від’їжджаю зі спокійною душею», — стверджує одна з учасниць Марія.
Де шукати знання?
Однією з найважливіших тем, які обговорювали учасниці семінару, було питання пошуку знань. Наприклад, Хава з Одеси озвучила таку проблему: «Мене, як людину, що не володіє арабською мовою, дуже цікавить, як відрізняти правдиву інформацію від не зовсім достовірної. Тепер я знаю, що завжди необхідно шукати підтвердження думки інших у Корані і достовірній Сунні. Я дякую Всевишньому і нашим чудовим лекторам за можливість не тільки оволодіти важливими знаннями, а й за допомогу у позбавленні від певних сумнівів, що переповнювали мене».
Семінар був корисний не тільки для учасниць, а й для лекторів. За словами Ірини Грудінової, для неї було важливо дізнатися, які потреби сьогодні існують у новонавернених мусульманок; що їх найбільше цікавить і хвилює: «Звичайно, найбільше запитань було з фікху — релігійної практики. Причому, дівчата не тільки виявляли активність під час семінару, формулюючи запитання, а й висловили прохання не залишати їх у майбутньому. Я навіть взяла собі це на замітку — підтримувати сестер у вірі в регіонах. Приїжджати до них із лекціями, наприклад, якщо вони самі не можуть відвідувати Київ. Адже більшість учасниць зауважили, що київські мусульманки більш організовані й крокують попереду у своїх знаннях. Отже, Наш обов'язок полягає у тому, щоб ділитися цими знаннями заради Всевишнього».
Загалом, за оцінками і організаторів, і учасниць семінару, захід є успішним, адже організований і проведений на належному рівні. Дівчата-представниці різних міст, різних вікових категорій і видів діяльності, дуже швидко порозумілися, потоваришували, підтвердивши хадис пророка про те, що ісламська громада — єдина. Незважаючи ні на що.